SYSTEMY RUSZTOWAŃ

SYSTEMY SZALUNKÓW
Szalunki ścienne
Szalunki stropowe
Szalunki tracone
Szalunki indywidualne
BEZPIECZEŃSTWO!

DYSTANSE
Dystanse plastikowe
Dystanse betonowe
Dystanse stalowe

SYSTEM ŚCIĄGÓW I KOTWIEŃ
Ściągi
Nakrętki
Łączniki
Kotwy
Przegrody wodne
Stożki
Zaciski pręta
Osprzęt DSI

SYSTEMY USZCZELNIEŃ

TECHNIKA ZBROJENIA
Rübox
FLIMU-System

SYSTEMY PRZERW ROBOCZYCH

ELEMENTY POZOSTAŁE
Transport betonu i materiałów sypkich
Płyny / oleje / osprzęt
Pozostałe

CREOPLAST
NASZA OFERTA » SYSTEMY SZALUNKÓW » Szalunki ścienne


Szalunek średniopłytowy RASTO

System RASTO spełnia wszelkie warunki zapewniające doskonałą i niezwykle ekonomiczną realizację mniejszych i średnich obiektów - przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Wszystkie płyty w tym systemie są tak lekkie i łatwe w obsłudze, że mogą być wygodnie przenoszone i montowane przez dwie osoby. Tak, jak w przypadku systemu MANTO, jakość, wyposażenie i akcesoria spełniają wszelkie wymagania.

Dlatego system RASTO może być stosowany szybko, elastycznie i precyzyjnie przy doskonałych efektach - niezależnie o jaki projekt chodzi.

Doskonałość kształtu

Wszystkie komponenty mają wyposażenie optymalnie dostosowane do trudnej codzienności, z jaką mamy do czynienia na placu budowy.

Ramy o grubości 12 cm oraz mocne profile i wzmocnienia narożne zapewniają wytrzymałość pozwalającą na osiąganie parcia betonu rzędu 60 kN/m2. Płyty są łączone zamkiem RASTO, który zapewnia szczelne i stabilne łączenie przy jednoczesnym równym ustawieniu płyt.

Z całym osprzętem

Funkcjonalność systemu szalunkowego zależy również od akcesoriów: system RASTO również pod tym względem ma wszystko, co jest potrzebne do ułatwienia i racjonalizacji montażu i demontażu na budowie.

A więc np. zamki nastawne R - kombi stosowane do wyrównywania długości do 15 cm, ściągi i nakrętki centrujące, zamki narożne czy wsporniki pomostów roboczych.


Szalunek wielkopłytowy MANTO

Jakość, funkcjonalność i elastyczność to decydujące kryteria dla systemu szalunkowego. System MANTO spełnia te trzy kryteria i dzięki temu stał się jednym z systemów, które są najczęściej stosowane w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.

Prawdziwa wielkość

Rama o grubości 14 cm i wewnętrzne żebra usztywniające nadają systemowi MANTO szczególną wytrzymałość, która pozwala na wytrzymanie parcia betonu 80 kN/m2. Unikalne zamki pozwalają na mocne i równe połączenie dwóch płyt podczas jednej operacji. Szeroki asortyment płyt o wysokości do 3,30 m i wariant XXL o trzech formatach do maks. 2,70 m x 4,80 m umożliwiają realizację każdej inwestycji budowlanej wielkimi krokami - sprawnie i ekonomicznie.

Spełnią każde zadanie

Szczególną cechą systemu MANTO jest różnorodność asortymentowa płyt, umożliwiająca zastosowanie do dużych, średnich i małych obiektów.

Wszystkie płyty mogą być ze sobą łączone w dowolny sposób - pionowo, poziomo oraz z przesunięciem na szerokość lub wysokość. Połączenie nie zależy od żadnego rastra. Ekstremalnie duże formaty płyt XXL są idealne do szalowania wielkich powierzchni i umożliwiają obniżkę kosztów robocizny do 50 %.

Mocne połączenia

Zamek MANTO może być używany w pozycji poziomej i pionowej, w jednej operacji łączy ze sobą dwie płyty zapewniając szczelność

i wytrzymałość na rozciąganie i wstrząsy oraz

jednocześnie ustawiając je w jednej płaszczyźnie. Dodatkowe połączenia sworzniowe lub usztywnienia nie są potrzebne nawet przy przenoszeniu dużych powierzchni (do 40 m2) za pomocą dźwigu.

Obsługa za pomocą młotka lub grzechotki MANTO. Do wykonywania dokładnych rogów pod dowolnym kątem służą łatwe w obsłudze zamki narożne, narożniki przegubowe zewnętrzne i wewnętrzne oraz wkładki uzupełniające, będące częścią programu.

Włącznie z rozwiązaniami specjalnymi

Do bezproblemowego szalowania słupów i szybów system MANTO oferuje szereg komponentów specjalnych, np. szczególnie elastyczną płytę wielofunkcyjną VZ czy nowatorski narożnik przegubowy, który umożliwia szybki i łatwy demontaż szalunków wewnętrznych szybów.


Szalunek radialny RONDA

Jeśli chodzi o szalowanie okrągłych kształtów, pierwszym wyborem jest RONDA. RONDA przekonuje do siebie szeregiem zalet, które umożliwiają szczególnie precyzyjną i racjonalną pracę. Podstawą tego systemu są solidne, gotowe do użycia elementy, które mogą być nastawiane z dokładnością do milimetra za pomocą zintegrowanego systemu śrubowego na dowolny promień (od 2,75 m). Dzięki dwóm szerokościom elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz dwóm wysokościom płyt możliwe jest optymalne dopasowanie do danych wymagań.

Okrągła rzecz

Elementy szalunkowe RONDA są wykonane z wysokogatunkowych, odkształcalnych powłok, które są przymocowane do profili usztywniających za pomocą śrub. Profile brzegowe chronią krawędzie sklejki szalunkowej i umożliwiają łatwe połączenie z płytami MANTO.

Łatwa obsługa

Poszczególne elementy są łączone łącznikami E, które w połączeniu z drewnianymi wstawkami mogą służyć do wykonywania kompensacji długości do 15 cm. Elementy są nadbudowywane w jednej płaszczyźnie, a zamki nastawne MANTO zapewniają wytrzymałość na rozciąganie. Zmontowane elementy powierzchni do 30 m2 mogą być przenoszone bez dodatkowych usztywnień za pomocą dźwigu. 


Kozły oporowe do jednostronnego szalunku

Jednostronne szalunki ścienne o wysokości do 8,60 m nie stanowią problemu dzięki naszemu systemowi kozłów oporowych. Maksymalne parcie betonu wynosi 60 kN. Wysokość i odległość między kozłami jest dopasowana do wysokości ścian i parcia betonu. Pionowy podwójny ceownik umożliwia podłączenie do każdego systemu szalunkowego. Konstrukcję można niwelować za pomocą wbudowanych gwintowanych nóg.

Bezpieczny rozkład sił

Siły powstające podczas betonowania są przenoszone na konstrukcję budowli poprzez kozły oporowe: przez wbetonowane zakotwienie z przodu przy dolnym punkcie szalunku i przez tylną śrubę dociskową kozła.informacje o firmie | kontakt | aktualności | oferta | usługi