SYSTEMY RUSZTOWAŃ

SYSTEMY SZALUNKÓW
Szalunki ścienne
Szalunki stropowe
Szalunki tracone
Szalunki indywidualne
BEZPIECZEŃSTWO!

DYSTANSE
Dystanse plastikowe
Dystanse betonowe
Dystanse stalowe

SYSTEM ŚCIĄGÓW I KOTWIEŃ
Ściągi
Nakrętki
Łączniki
Kotwy
Przegrody wodne
Stożki
Zaciski pręta
Osprzęt DSI

SYSTEMY USZCZELNIEŃ

TECHNIKA ZBROJENIA
Rübox
FLIMU-System

SYSTEMY PRZERW ROBOCZYCH

ELEMENTY POZOSTAŁE
Transport betonu i materiałów sypkich
Płyny / oleje / osprzęt
Pozostałe

CREOPLAST
NASZA OFERTA » SYSTEMY SZALUNKÓW » Szalunki stropowe


Aluminiowy szalunek stropowy TOPEC

System TOPEC otwiera zupełnie nowe wymiary, jeśli chodzi o możliwości szalowania stropowego.

Dzięki systemowi TOPEC szalunki stropowe mogą być montowane znacznie szybciej i ekonomiczniej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów. Powód: TOPEC składa się z dwóch elementów - podpory i płyty, z których można łatwo i niezawodnie zrealizować strop o dowolnym kształcie. W systemie TOPEC

dźwigar i głowica opadowa nie jest potrzebna.

Szybciej się nie da

Płyty o wielkości do 1,80 x 1,80 m mogą być montowane i demontowane z ziemi przez maksymalnie dwie osoby. A jeśli ma być jeszcze szybciej, używany jest podnośnik TOPEC. Podnosi on płyty hydraulicznie i ustawia dokładnie i równo do wysokości 5,70 m.

Szybciej już się nie da - wykazały to różne badania czasowe przeprowadzone na różnych budowach.

Tylko trzy czynności

Montaż płyty TOPEC odbywa się w trzech krokach: zaczepienie, podniesienie i podparcie. Demontaż w odwrotnej kolejności.

Nie są potrzebne czasochłonne przygotowania. Tych niewielu czynności można się bardzo szybko nauczyć i po krótkim czasie przyuczenia można uzyskiwać czas deskowania poniżej 0,2 godz./m2.

Czyste efekty

TOPEC zapewnia czyste efekty nie tylko na gotowych stropach, lecz również na używanych płytach szalunkowych. Płyty TOPEC są bowiem tak szczelnie ze sobą połączone, że powstają jedynie niewielkie spoiny i dzięki temu na płytach pozostają tylko drobne resztki betonu.

Kompletny system

Oprócz płyty bazowej o wielkości 1,80 m x 1,80 m program TOPEC składa się z wielu małych formatów, płyt narożnych, uzupełniających i wyrównawczych, które umożliwiają uzyskanie każdego kształtu stropu. Do podpierania nadają się wszystkie typy podpór z naszego programu, na przykład nasza podpora ze stalowej rury EUROPLUSnew z praktycznym mechanizmem szybkiego opuszczania, nasze aluminiowe systemy wsporcze ID 110 i ID 140 oraz konstrukcje MODEX na większe i ekstremalnie wielkie wysokości. Należy je tylko wyposażyć w głowice TOPEC.


Deskowanie VARIOMAX z drewnianymi dźwigarami

 

VARIOMAX to nowoczesny system dźwigarów drewnianych, który umożliwia bezproblemowe wykonywanie każdego rodzaju stropów - w każdym kształcie rzutu, wielkości i grubości. Wszystkie elementy systemu VARIOMAX cechują się doskonałą jakością i dużą funkcjonalnością. Dźwigary, podpory i płyty szalunkowe tworzą doskonałe narzędzie, którym z łatwością wygrają Państwo z każdą konkurencją.

Wszechstronność

VARIOMAX nie wprowadza ograniczeń w zakresie stosowania, tylko umożliwia maksymalną wszechstronność, czyli cechę, która umożliwia uzyskanie najlepszych rezultatów na budowie.

A więc: zmienna odległość między podporami (do 2,94 m) powoduje, że potrzebnych jest nawet o 65% mniej podpór, niż w przypadku szalunków z drewnianymi dźwigarami, w których wymagany jest stały odstęp między podporami wielkości jednego metra.

W systemie VARIOMAX odległość między głównymi dźwigarami wynosząca do 4 m redukuje ilość tych dźwigarów do 50%.

A dowolnie wybierana odległość między pozostałymi dźwigarami w zakresie do 75 cm sprawia, że można zaoszczędzić 33% dźwigarów w porównaniu do systemów ze stałą odległością wynoszącą 50 cm.

Po prostu znakomite

Szalowanie podciągów jest łatwe, jeżeli użyjemy do tego celu specjalnego zamka podciągu i dźwigarka. Za pomocą tych dwóch komponentów w deskowaniach podciągów można montować w pozycji poziomej lub pionowej wszystkie dostępne w handlu dźwigary drewniane. Dopasowanie odbywa się na szerokość w sposób płynny, a na wysokość skokowo po 1 cm w zakresie do 60 cm i więcej. Odpada pracochłonne cięcie, przybijanie i ustawianie.


Stalowe podpory ramowe ID 15

ID 15 jest jedną z najefektywniejszych podpór ramowych ze stali. Mimo małych wymiarów jest ona w stanie utrzymać największe obciążenia pionowe i poziome bez wiązań służących do odprowadzania sił. Nawet gdy obciążenia są różne na wszystkich czterech stojakach, dla ID 15 nie stanowi to problemu. Dzięki małym wymiarom w rzucie poziomym - 1 m x 1 m - ta podpora ramowa jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim na budowach, na których panują trudne warunki, np. mało miejsca i duże skupiska obciążeń. Zamknięte, odporne na skręcanie ramy, stężenia i podstawki są cynkowane ogniowo i mogą spełniać najwyższe wymagania nawet przez wiele lat.

Wiele możliwości kombinacyjnych

Cały system składa się tylko z pięciu komponentów, z których można budować wieże wsporcze o żądanej wysokości i dużej obciążalności: rama w dwóch rozmiarach (wysokość 100 i 133 cm), podstawka górna

i dolna, rama końcowa i stężenie.

Zasada konstrukcji jest tak logiczna, że nawet pracownicy, którzy jeszcze nie używali tego systemu, mogą sobie z nim od razu poradzić.

Montaż w pozycji leżącej przez jedną osobę

Wystarczy jedna osoba, aby w krótkim czasie zmontować wieżę ID 15 w pozycji leżącej. Najcięższy element waży mniej, niż 20 kg. Zatrzaski zamontowane w ramie umożliwiają szybki montaż i demontaż - wystarczy jedno uderzenie młotkiem. W tym systemie nie są potrzebne drobne, często ginące akcesoria.informacje o firmie | kontakt | aktualności | oferta | usługi